Дізнайтесь, чи підійдуть вам японські штори?

Однією з чудових ідей для тих, хто прагне створити оригінальний і своєрідний дизайн інтер'єру, є японські штори. Вони відрізняються легкістю і витонченістю, а їх прозорі і напівпрозорі тканинні панелі можуть стати вдалим експериментом з освітленням в будинку.

Якщо ви задумали зробити інтер'єр в японському стилі, не забувайте врахувати два основних моменти - менше деталей і більше легкості. Японські штори - один з атрибутів японського стилю, до яких також відносять низькі меблі, відсутність різних додаткових антресолей, полиць і шафок.

Величезна колекція фактур і тканин японських штор, які ви зможете придбати в центрі інтер'єрного текстилю «Антураж» у Рівному, допоможе створити бажану затишну атмосферу у вашому домі, внесе абсолютно нове почуття до вашого дизайну інтер'єру.


Японські штори ще називають екранними шторами, японськими жалюзями, японськими панелями або панельними жалюзями. Вони являють собою композицію з декількох тканинних панелей, які з легкістю і без шуму переміщаються по багатошаровому карнизу. Багатство колірних і текстурних рішень дозволяє змінювати при накладці однієї панелі на іншу освітлення приміщення і декор. Як правило, японські штори складаються з двох і більше полотен, при цьому частина з них може закріплюватись стаціонарно, а частина - з можливістю рухатися в різні боки.

Малюнок на японських шторах зазвичай великий і яскравий. Для штор в східному стилі будуть актуальними малюнки ієрогліфів, птахів або драконів. Для інтер'єру в стилі мінімалізм підійде однотонна тканина. Також залежно від вашої фантазії з японськими шторами буде доречна тканина з дрібним ботанічним або геометричним малюнком.

Обирайте кольори японських штор залежно від загального стилю оформлення інтер'єру приміщення і функції, яка буде виконуватись японськими шторами. Вони можуть бути як легкими напівпрозорими або ж щільними і важкими - на щастя, сьогодні вибір величезний.

Особливо цікаво будуть виглядати японські штори, виконані з натуральних матеріалів - бамбука, джуту, соломки.

Японські панелі дуже часто служать не тільки як декор для вікон. Вони часто використовуються ще в якості поділу простору і мають можливість застосовуватися в різних інтер'єрах і виконувати безлічі функціональних призначень.

Панельні штори дуже прості і в той же час унікальні, так що не залишать байдужими до себе ні вас, ні ваших гостей. Якщо буде потрібно возз'єднати інтер'єр приміщення або виділити певну деталь, тоді можна скористатися фотодруком на шторах. Фотодрук дає більше можливостей бути індивідуальним і непередбачуваним.

Кількість панелей для японських штор може відрізнятися для різних інтер'єрів, адже все залежить від ширини карниза і кількості обраних доріжок, по яких ковзають штори. Вертикальні панелі японських штор виготовляються однакові за своїми розмірами, їх ширина може становити 400 мм-800 мм.

Пам'ятайте, що тканини японських панельних штор володіють такими властивостями, які забезпечують тривалий термін служби виробу.

1) Тканини просочені антипиловими і антивигорачими просоченнями, що дозволяє панелям тривалий час зберігати прекрасний первинний вигляд;

2) Світловідображальні властивості - до 90% відображення сонячного світла дає можливість закривати великі вікна на сонячній стороні;

3) Світлопропускні властивості - використання тюлевих панелей;

4) Затінення приміщення - використання японських панелей в кінозалах, конференц-залах і т.д.

     Тканинні панелі кріпляться до карнизів за допомогою липкої стрічки, що дозволяє в будь-який момент замінити стару тканину на нову.

Постійно зайнятим господиням японські штори сподобаються і тим, що вони не потребують прання, прасування, хімічній чистці.

 

Загальні рекомендації по догляду за японськими шторами:

 

1.Якщо японські штори зроблені з текстильних тканин, тоді їх можна прати, попередньо знявши з карниза і витягнувши планку-схил з кожної панелі. Прати потрібно при температурі 30 градусів у делікатному режимі. Після прання панелі висушити і за необхідності пропрасувати, після чого повісити на карниз.

2.Якщо панелі японських штор виконані з поліестерових тканин, тоді їх можна, за необхідністю, чистити пилососом або сухою тканинною серветкою. Поліестерові тканини мають пилевідштовхуючий склад і жорсткішу текстуру тканини.

3.Якщо панелі японської штори виконані з плетеного дерева, їх можна протирати сухою або трохи вологою тканинною серветкою.

 

Вибір тканин для японських штор

 

Обирайте цікаві варіанти, які відрізняються від звичайних тим, щоб використовувати все, що вам до вподоби, при цьому зберігаючи гармонію поєднань.

Зверніть увагу на типи малюнків, спосіб підбору однотонного кольору із  трьох відтінків та створення повністю нового кольору при накладанні.

 

Однотонні + малюнок:


 

  

 два основних кольори: 

 

 

коктейль:


 

 

 


Японські штори та інші предмети інтер’єру

 

Залежно від того, які деталі присутні у вашому інтер’єрі, можна підібрати до нього японські штори. Також наявні штори можна доповняти невеличкими аксессуарами: подушками, вазами, колажами тощо. Японські штори можуть стати ефектним акцентом в нейтральному інтер’єрі, поєднуючись з чисто-білим або іншим світлим тоном.

 

  

Варіації японських штор по їхньому розміру

 

Полотна різної висоти:

Це додає легкості та різноманіття. Полотна однієї кольорової гами можуть бути довшими за інші, а якщо вам подобається один тон, то різна висота допоможе  позбавитись від монотонності.

 

 


 

широкі полотна (більше 60-70 см):

 

Вони прекрасно пасуватимуть до широких вікон й дверних отворів, також добре виглядають на довгих стінах. Вони можуть бути оптимальним варіантом для кімнат з дуже високими стелями.

 


 

 

плюс інші типи штор:

 

Якщо вам подобається поєднання японських штор з іншими, традиційними варіантами оформлення вікна, - обирайте їх в більш стриманій кольоровій гамі, оптимально нейтральні тона, різні відтінки білого або в тон до драпірування.


 

 

Варіації по стилю японських штор

 

Якщо ви бажаєте підкреслити визначений стиль інтер’єру, японські штори можуть зіграти вирішальну роль. Як правило, акцентується увага на кольорі, матеріалі або малюнку, характерні для обраного стилю. Ось кілька прикладів:

 

японський та еко:

 

 

 

мінімалізм і хай-тек:


 

 

 

романтичний гламур:
 

  

Поділіться цим із друзями

Усі cтатті