Що потрібно знати про римські штори?

Римські штори серед різних типів штор є одними з найпопулярніших завдяки своїй функціональності і витонченості. Вони допоможуть м'яко розсіяти денне світло, яке надійде в кімнату - це ще один плюс, адже ці штори можуть стати окрасою будь-якої кімнати в будинку - кухні, дитячої або спальні. Вони добре виглядають як самостійно, так і в поєднанні з іншим віконним декором.

Римські штори підкреслять строгість і лаконічність класичного стилю, будуть відмінним вибором на кухню, адже не обов'язково користуватися стандартними фіранками. Також рулонні штори можуть виявитися корисними при організації дитячого театру - послужити екраном. У спальні непогано застосовувати римські штори з відтінками бежа або кави, вони допоможуть створити у вашій кімнаті для відпочинку атмосферу комфорту, усамітнення і затишку. 

Для вітальні ви можете втілити цікавий варіант кріплення, коли одні римські штори знаходяться за іншими. Це зробити зовсім легко завдяки зручності монтажу. У такому вигляді перші штори будуть виконувати функцію тюлевих фіранок. А другі можуть зіграти роль портьєр, адже вони зроблені з більш щільної тканини. Кольори тут також можуть легко поєднуватися, вони можуть бути однієї гами, але різних відтінків.


Римські штори виготовляють з текстилю різного складу, щільності, світлопроникності, прозорості тощо. У класичному варіанті підходящими будуть гобеленові штори, або пошиті з парчі, оксамиту, органзи.

У сучасних інтер'єрах часто застосовуються штори з малюнком, прозорі або однотонні.

Римські штори ідеально пасують інтер'єрам з вікнами, на яких звичайні штори виглядають не зовсім доречно (лоджії, кухонні вікна, віконні прорізи у ванній і санвузлі).

Тому цими шторами часто-густо оформляють віконні прорізи квартир, кафе і офісних приміщень. Вони заслужили славу своєю функціональністю і універсальністю, і тому чудово підійдуть до будь-якого інтер'єру: мінімалізму, «хай-тек», традиційного класичного, модерну, «арт-деко», японському і т. д.


Для отримання затишку та максимальної витонченості римські штори часто комбінують з прямими шторами або тюлями, або застосовують з ламбрекеном: 

Серед інших варіантів розміщення: їх можна чіпляти як на кожну віконну раму (якщо їх декілька), так і розміщувати одну загальну штору на всі віконні прорізи, якщо по ширині вікно не надто велике.

Такий вид штор, як римські штори, виникли приблизно кілька тисяч років тому. Рулонні штори (інша назва «римлян») почали з'являтися ще в часи розквіту Римської імперії і через це отримали свою сьогоднішню назву.

Конструкція штор за століття практично не змінилася. Це можна пояснити простотою застосованого механізму та покрою - штори виділяються елегантністю, чіткістю ліній, строгістю і лаконічністю. Звичайно, за цей час змінилися тканини і додатковий декор.

Римська штора складається з карниза, на який кріпиться рівне полотно, пронизане по горизонталі спеціальними стрижнями керування - вони і утворюють складки. Внизу штори кріпиться деталь, яка надає шторі форму. Положення штори допомагає регулювати ланцюговий або шнуровий механізм, який піднімає штору знизу догори, таким чином формуються рівні акуратні складки. При відкриванні або закриванні римську штору можна зупинити на будь-якому рівні вікна.

Типи римських штор

Розрізняють два основних типи римських штор: класичні і каскадні.

Класичні римські штори - це прямі рівні полотна тканини, які при підйомі утворюють горизонтальні складки, які накладаються одна на іншу. Ці штори виглядають просто і лаконічно, і в той же час вони пасуватимуть практично до будь-якого стилю інтер'єру.


Ви можете подивитися приклади кімнат з класичними римськими шторами: 


Каскадні римські штори утворюють складки навіть при повному розкритті штори, які неначе каскад спускаються вниз по шторі, створюючи красивее драпірування.

Приклади інтер'єрів з каскадними римськими шторами:

Їх можна розмістити як на кожну віконну раму (якщо їх декілька), так і повісити одну загальну штору на всі віконні прорізи, якщо по ширині вікно не надто велике.

Переваги римських штор:

• Синтез функціональності жалюзі і вишуканого стилю портьєри цілком може бути заміною плісе, ролетів або жалюзі; також це вибір будь-якої тканини.

• Використання та догляд за шторами простий; завдяки надійному і нескладного механізму римські штори легко регулюються - сховатися від сторонніх поглядів і сонячних променів можна за мить.

• Рулонні штори компактні і не займають багато місця, також витрата матеріалу від них невелика, значно менша, ніж на класичні штори із збіркою.

• Стійкість до зміни і перепадів температур і до підвищеної вологості дозволяє застосовувати рулонні жалюзі в інтер'єрі кухні, ванної кімнати і лоджії. Нові технології, які допомагають виготовити тканини, дозволяють римським шторам не вигоряти на сонці і накопичувати пил (мають антистатичне покриття, що відштовхує пил).

• Функціональність і компактність - ще дві позитивні якості рулонних жалюзі. Практичність і комфортність у використанні, приємний вигляд надають римським шторам все більше популярності. Частина штори кріпиться до карниза і щільно притискається до стіни. Короб, в якому знаходиться полотно, ви зможете вибрати в будь-якому кольорі - можете не сумніватися - він стане частиною інтер'єру незалежно від стилю. За допомогою рулонних жалюзі можна підкреслити стиль всієї кімнати або використовувати їх як самостійний елемент декору.

Підберіть римські штори до свого інтер'єру зі смаком і вони зможуть ненав'язливо підкреслити всі його переваги. Помічено, що людина, яка віддає перевагу рулонним жалюзі, має справжнє почуття міри, гармонії і стилю.

Звертайтеся до Центру інтер'єрного текстилю «Антураж» у Рівному на Черняка, 3 або на Полуботка, 8, де вам допоможуть зробити кращий вибір!

Поділіться цим із друзями

Усі cтатті