Як зробити штори завжди красивими?

Будь-яка річ потребує догляду, і якщо це стосується ваших улюблених штор, то вони теж не виняток. Правильний догляд за шторами дозволяє не тільки позбутися небажаного забруднення, але і допомагає зберегти красу виробів. Звичайно, догляд за шторами залежить від багатьох факторів, але в першу чергу важливу роль відіграє вид тканини, з якої вони виготовлені. Але існують і загальні рекомендації, які треба застосовувати для всіх штор, але про це –  трішки згодом.

Кожна вправна господиня знає, що штори складаються з тканин, а ті – з волокон. Волокна діляться на натуральні (рослинні –  з бавовни та льону, тваринного походження – вовняні й шовкові або мінерального (азбест) та хімічні. Хімічні волокна, у свою чергу, діляться на дві групи: целюлозні –  віскоза, ацетат, тріацетат (з целюлози) і синтетичні – поліефір, поліамід, поліакрил і т. п. (з продуктів нафтохімії). Знати склад тканини дуже важливо, щоб правильно поводитися з нею в процесі шиття, догляду, прасування тощо.

Отже, давайте детальніше розберемося про основні види тканин, з яких виробляють штори та який догляд полюбляють такі штори.  

  • Бавовна

Особливості: міцна і теплостійка тканина. Натуральна бавовна відрізняється гігроскопічністю – тканина здатна увібрати багато вологи, залишаючись сухою на дотик.

Гарні для: для дитячої кімнати або спальні – свіже та легке дихання гарантоване.

Прання:делікатний режим, прохолодна вода.

Засіб для прання:  для штор з білої бавовни – універсальний миючий засіб, для кольорових штор – засіб для прання тонких тканин або засіб без відбілювача.

Як сушити: сушити на повітрі, в розправленому підвішеному вигляді.

Прасувати: легко прасуються, особливо якщо ваш праска оснащена парозволожувачем.


  • Льон

Особливості: Легко вбирає вологу і швидко сохне. Така тканина дуже міцна, причому вологий льон міцніший, ніж сухий.

Прання: 30 °С, делікатний режим.

Засіб для прання:  Для білого і вибіленого полотна згодиться  універсальний пральний порошок, для кольорового полотна використовують миючий засіб без відбілювача.

Як сушити: в розправленому стані. При сушці в сушильному пристрої штори з льону можуть «сісти».

Прасувати: завжди із зволоженням і при найвищій температурі – без допомоги води або пари навіть не варто пробувати їх розгладити

  • Шерсть (вовна)

Особливості: З вовняної тканини іноді шиють покривала, подушки, чохли на меблі. Вовняні тканини мало забруднюються і майже не мнуться.

Прання: Максимальна температура води при пранні має бути не більше  30 °С. Такі штори перуть вручну у великій кількості води (найкраще у ванній).

Засіб для прання: спеціальні миючі засоби для вовни.

Як сушити: Виріб із шерсті, діставши з ванни з водою, потрібно обережно загорнути в махрове полотно і горизонтально розкласти для сушки. В жодному разі його не можна сушити в сушильному пристрої або на сонці.

Прасувати: у режимі «шерсть» із зволоженням або через вологу тканину.

  • Шовк

Особливості: Залежно від якості, виду переплетення та оздоблення тканин, шовк буває дуже легким і м'яким або важким і жорстким. Штори із шовку мнуться по-різному, це залежить від якості тканини. Вироби з тафти, шовкової парчі, шовкового шифону, шовкової органзи, шовкового сатину й шовкового креп-жоржета потрібно віддавати в хімчистку.

Прання: Під час прання в машинці-автомат шовкові тканини сильно линяють, перуть тільки вручну при 30 °С м'яким пральним порошком.

Як сушити: Шовк не можна сушити в сушильному пристрої. Вологі вироби обережно загортають у тканину, злегка віджимають  та вішають або розкладають горизонтально. Шовк не можна сушити на сонці або поблизу опалювальних приладів.

Прасувати: Шовк потрібно гладити помірно нагрітою праскою в режимі «шовк» тільки з внутрішнього боку. При прасуванні шовк не можна збризкувати водою, від цього на ньому можуть з'явитися розводи.

  • Штори з віскози

Особливості: віскоза – це натуральне волокно, отримане хімічним шляхом. Віскозні тканини виготовляються залежно від призначення, їм надають вигляд шовку, бавовни, вовни або льону за рахунок блискучої або матової поверхні, товщини і звивистості волокон.

Прання: вручну або в машинці в делікатному режимі прання, при 30-40 °С миючим засобом для тонких тканин.

Як сушити: Вироби з віскози можна повісити сушитись, не віджимаючи, або загорнути в простирадло і обережно віджати. Віскозу не можна сушити в сушильному пристрої.

Прасувати: в режимі «шовк» або через вологу тканину.


  • Штори з поліестеру

Особливості: такі штори виробляють з поліефірних волокон, які є дуже міцними та м’якими. Вироби добре тримають форму при нагріванні, в результаті прекрасно підходить для плісе та штор складного крою. Тканини з поліестеру мало мнуться та не бояться молі.

Прання:  40 ° С в пральній машинці. Білі тканини перуть універсальними пральними порошками, кольорові – порошками для синтетичних тканин.

Як сушити: штори з поліестеру.

Прасувати: Штори не потребують прасування. Але якщо ви захочете відпрасувати поліестер, то робіть це тільки теплою праскою в режимі «шовк» через вологу тканину.


  • Ацетат і триацетат

Особливості: Ці тканини мають злегка блискучу поверхню і зовні схожі на натуральний шовк. Добре зберігають форму і майже не мнуться.

Прання:  Тканини, до складу яких входить ацетат, перуть вручну або в машинці при 30 °С в делікатному режимі. Тканини, що містять триацетат, можна прати в машинці при звичайному режимі при температурі 70 °С.

Як сушити: Такі штори не сушать в сушильному пристрої. Для сушіння їх потрібно підвішувати.

Прасувати: Ці штори майже не потребують прасування. Якщо ви хочете їх випрасувати, то робіть це теплою праскою з внутрішнього боку в режимі «шерсть/шовк».

А насамкінець кілька загальних порад про те, як доглядати за вашими улюбленими шторами:

1) Виробник штор знає і дає рекомендації як зробити так, щоб штори відмінно виглядали до і після прання. Цих порад дуже багато дотримуватись.

2) Те, що написано на упаковці порошку або іншого миючого засобу – правда, так що намагайтеся не відхилятися від написаного. Інакше може вийде щось не зовсім симпатичне.

3) Прати штори з іншими речами – те ж саме, що пити молоко, закушуючи оселедцем. Не економте на пранні! Також не рекомендується одразу прати штори різних видів.

4) При пранні краще вибирати делікатний режим роботи машинки і не включати віджимання.

5) Щоб миючі засоби краще видалились з тканин, можна застосувати додаткове полоскання.

6) Ваші вологі штори не дуже люблять прямих сонячних променів, тому треба їх уникати і сушити в розправленому вигляді в затінку.

7) Сумніваєтеся в якості прання? Є варіант віддати в хімчистку або почистити їх пилососом.

Виникають запитання? Звертайтеся до фахівці за телефоном (0362) 69-04-82 та (050) 830-10-10!

Приємних вам результатів і красивих штор!

Поділіться цим із друзями

Усі cтатті