Якими бувають штори?

Класичні штори

Класичні штори - віконні завіси, розсуваються в сторони. Форма і малюнок класичних штор, їх колірна вишуканість в поєднанні з фактурою стін і меблів доведені до ідеальної гармонії. Простота і строгість раціональних класичних форм компенсується витонченістю ліній і благородством кольорових поєднань.

Красиво провисаюча гірлянда ламбрекену делікатно демонструє розкішний карниз і є головним елементом всієї композиції оформлення вікна. Правильний вибір обробки країв штор оживляє однотонну тканину, вигідно підкреслює малюнок штор, надає неформальний вид чіткими лініями.

Ламбрекен

Ламбрекен з каскадами увінчує розкішні довгі штори, створюючи у вітальні атмосферу піднесеної театральності.

Його зазвичай шиють з підкладкою контрастного кольору. Ламбрекен може бути драпірованим (сваги, перекіди, джаботи, краватки і.т.д.) і на жорсткій основі (бандо). Спосіб їх кріплення залежить від стилю ламбрекену. Якщо він нашитий на штору - вішаються на звичайну штангу. А якщо він має власний кріплення, можна використовувати для основного полотна рейковий карниз.

Австрійські штори

Австрійські штори, перш за все, призначені для прикраси вікна. Тканина, зібрана до низу в пишні фестони, піднімається за допомогою цілої системи шнурів, які проходять через спеціальні ряди петель або кілець, нашитих з вивороту штори.

Австрійські штори відрізняються від римських тим, що в опущеному стані мають збірку по горизонталі і являють собою полотно з вертикальними складками.

Особливо ефектно виглядають австрійські штори, виготовлені з тканин з блискучими поверхнями: шовк, батист, тафта, поліестер, але часто їх роблять з легких прозорих вуалей, що додає інтер'єру неповторну легкість. Найчастіше австрійські штори можна побачити у вітальні, залі або спальні. Але деякі сміливі господині прикрашають ними навіть кухні і ванні кімнати.

Поділіться цим із друзями

Усі cтатті