Практичні рекомендації по вибору карниза для штор

Поділитись в соцмережі:

Як правильно вибрати карниз для штор

Моменти, яких варто дотримуватися під час вибору карнизів

Якщо ми збираємося придбати портьєри і перевтілити наше вікно, ми часто недооцінюємо роль карниза в загальному ансамблі, а зосереджуємося лише на виборі портьєр. Це поширена помилка. Продумано підібраний карниз - це вже половина роботи. Карниз є не просто частиною декору, він може виконувати і цілком практичну функцію.

karniz dlya shtor

Наприклад, сховати помилки архітектора. Зокрема, встановивши карниз точніше, можна візуально збільшити розмір маленького вікна. Або навпаки, карниз, відповідний довжині вікна, візуально зменшить його пропорції. Щоб правильно вибрати карниз для штор, потрібно чітко визначитися з його розмірами. Варіантів всього два.

  1. Перший, установка карниза над вікном. В даному випадку слід до довжини вікна додати 30-50 см.
  2. І другий варіант, установка карниза усередині віконного отвору, в цьому випадку довжина карниза повинна бути менше самого отвору на ширину монтажних елементів.

За способами кріплення, карнизи діляться на: стельові і настінні. За формою, матеріалу і призначення, вибір карниза для штор можна позначити наступними пунктами.

Види карнизів для штор

  • Трубчастий (круглий), дерев'яний, пластиковий або металевий. Це універсальні і практичні карнизи для будь-якого інтер'єру. Зокрема дерев'яні або металеві (ковані) карнизи з химерними наконечниками додадуть вашій кухні, наприклад, неповторний відтінок стилю «Прованс» або «Кантрі». До речі, не потрібно забувати, що вибір карниза для штор буде залежати від ваги навішується полотна. Так само від даного чинника відштовхуються і при виборі діаметра карниза.
  • Карнизи у вигляді струни (струнні). Відомі вже дуже давно, прекрасно вписалися в сучасний інтер'єр. Але потрібно враховувати, що до цих карнизів відповідають тільки портьєри з легких тканин типу органзи, тюлі або вуалі. В іншому випадку можливе провисання струни. Є варіант монтажу декількох струн паралельних один одному.
  • Багетні карнизи у вигляді планки з декількома направляючими, по яких переміщаються гачки. Планка обрамляється оригінальним дерев'яним, іноді пластиковим багетом, 6-10 см шириною. Дані карнизи доповнять класичний інтер'єр.

potolochnij karniz dlya shtor

  • Шинний карниз - планка білого кольору, вмонтовується на стелю. Даний вибір карниза для штор хороший тим, що його зовсім не помітно за портьєрами і вікно залишається вільним від зайвих деталей. Це рішення підійде для імнат з подовженими вікнами.
  • Для сучасних будівель з ускладненою архітектурою і відповідно з незвичайними вікнами (арочні, кутові, еркерні) підійде гнучкий карниз. З назви випливає, що карниз можна закріпити в будь-якому необхідному положенні так, як виконаний він з гнучкого профілю.
  • Розпірні карнизи монтуються усередині віконного отвору. Можуть добре поєднуватися з інтер'єром кухні в стилі кантрі.

strunnij karniz dlya shtor

Який би карниз ви не вибрали, важливо, щоб його декоративні функції не йшли врозріз з практичністю. Багатошарові штори на струнному карнизі будуть сильно провисати, а використовувати для кріплення найніжнішої вуалі карниз з електроприводом не раціонально. Тому при виборі карниза варто враховувати не тільки особливості планування та стилістики інтер'єру, але і вагу драпіровок.

залиште заявку і отримайте розробку дизайну ваших штор безкоштовно!